Develop Hakkında

Develop 21 Haziran 1948 yılında Dr. Walter Eisbein , Konrad Kral ve Arno Lipinghoff tarafından bulunmuştur. İlk üretim eski bir fabrika olan Stuttgart Zuffenhasen de gerçekleştirilmiştir. İlk mikrodalga fırının ve ilk renkli Televizyon programının Amerika´da ortaya çıkması ile aynı dönemde gerçekleşmiştir. Dr. Eisbein dünyadaki ilk 'şimşek' fotokopiden Develop D 10´u ortaya çıkarmıştır.  
 
 50´ler
 
 'Ekonomik mucize' batı Almanya da yolunu oluşturmuş 'şimşek' fotokopi 16 patent ve 87 ülkede ürünü piyasaya sürmüştür. Almanya dünya kupasını kazanmış ve Rock´n Roll dans pistlerinde yerini almıştır. Develop ilk reklam amaçlı resimlerini 'Şimşek' fotokopi ve Develop 'kombi' ile iki Dakikada bir kopya ibaresi ile ortaya çıkarmıştır.  
 
 60´lar
 
Beatles grubu Amerika´da 10 sırada ilk 5 in içersindedir.Ful enjeksiyonlu otomobil motorları markette yerini almış , Neil Armstrong ve Buzz Aldrin ay üzerinde yürüyen ilk kişiler olmuşlardır. Fotokopi teknolojisinde elktronik değişiklikler oluşmaya başlamıştır. Yalnızca Develop üretici olarak her dalda ürünleri: Işık sistemli , elektrostatik , çift yönlü ve ofset print olarak gerçekleştirmiştir.  
 
 70´ler
 
resim4 Develop Seri 33 'Volkskopierer' 'yürüyen fotokopi' olarak ortaya çıkmış ve ilk küçük ebatlı otomatik fotokopi makinesi olarak Amerikan piyasasına girmiştir. İlk tüp bebek doğmuş doğmuş, Concorde normal uçuşlarına transatlantik rotası üzerinden başlamıştır. Develop ilk standart kağıtlı cihazını üretmiştir Develop 66.1 ile.  
 
 80´ler
 
Develop dünyanın ilk küçük otomatik fotokopisi Develop D10 ile ileri düşünceli dizayn olarak 6 uluslar arası ödüle layık görülmüştür. Prens Charles ve Prenses Diana İngiltere de yüzyılın evliliğini tahta çıkarak kutlamışlardır. Develop ile Minolta ortaklık anlaşmasını imzalamış ve bu dönemden sonra küçük ve orta ebatta makineleri Avrupa marketine sunmaya başlamışlardır.Develop100 üretime başladıktan sonra 100.000 ünitenin üzerinde piyasada yerini almıştır.  
 
 90´lar
 
Almanya yeniden birleşmeyi kutluyor.Develop tamamiyle Minolta ile birleşme sürecine girmiştir. Develop Gmbh 120 personeli ile resmileşerek ticaret hayatına atılmıştır. Klonlanmış koyun 'Dolly' ilk genetik ve benzerlik açısından kopyalanmış gelişme gösterip büyüyen memeli hayvan olmuştur. Develop ilk siyah-beyaz dijital fotokopi makinesini piyasaya sürmüştür D3000id bunu takip eden yıl ise ilk dijital renkli makineyi çıkarmıştır DFC100 ile.  
 
 Bugün
 
Develop genel merkezini Gerlingenden Langenhagene taşıdı. İlk 4 renkli ofis sistemi ve tandem teknolojisini QC1500-2000 ile tanıttı. Avrupa topluluğu üçüncü ve son olarak final sahnesine ekonomik ve parayla ilgili tanıtımı ortak olarak Avrupa Merkez Bankasını kurdu. Develop Almanya içerisinde 300 den fazla bayisiyle ve dünya pazarında 43 ülke ile ürünlerini satmaktadır. Develop yeni ürünlerini piyasaya sürmüş Ineo serisi ile atağa geçmiştir.Bu da seçkin ürünler kopya kalitesi ve düşük maliyet ile ön plana çıkarmıştır.